To już chyba przesada…

Polacy rzucili się w wir pomagania! Piękna sprawa: Nasi Rodacy nieodpłatnie oferują transport, miejsce zakwaterowania, wyżywienie, prowiant, a nawet jadą do kraju objętego wojną z sprzętem wojskowym typu: Mundury z kamuflażem, kamizelki taktyczne, apteczki itp.

Dodatkowo organizowane są różnego rodzaju pikiety i manifestacje wsparcia dla Ukraińców – to także piękna i wzruszająca sprawa. Jednak nie wolno popadać w skrajności!

Super, że osoby związane z środowiskiem paramilitarnym, ASG, paintball, czy rekonstrukcji historycznej oddają swój prywatny sprzęt wojskowy dla walczącej Ukrainy. Lecz czy na pewno powinny znaleźć się tam mundury w polskim kamuflażu i z pieczątkami Wojska Polskiego? Warto zauważyć, że wróg może to potraktować jako interwencję NATO, a jakby nie było, to właśnie my jesteśmy zaraz po Ukrainie

Podobna sytuacja ma miejsce z przekraczającym granicę dobrego smaku okazywaniem solidarności z naszymi walczącymi sąsiadami. Wiadomo: Na pikietach musi być hymn Ukrainy, flagi w barwach żółto – niebieskich itp., bo to są ważne symbole dla Ukraińców. Jednak w czasie tych wydarzeń ma miejsce także profanacja Polskich symboli narodowych, która to profanacja szczególnie intensywnie rozwija się w internecie udostępniając na swoim zdjęciu profilowym godło RP w żółto – niebieskich barwach, co nie powinno mieć miejsca.

Wiadomo: Chcemy podkreślić solidarność i wsparcie dla naszych sąsiadów, ale uważajmy jak to robimy i przemyślmy to dwa razy, zanim coś zrobimy!
Wspierajmy naszych sąsiadów, ale z głową!
Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.