Jak sprawdza się Polski “Piorun” w Ukrainie? [FILM]

PPZR Piorun, czyli przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy, to polskiej produkcji, broń skierowana do celów ziemia – powietrze, który na użytek Sił Zbrojnych RP wszedł w roku 2019. Dziś przechodzi swój “chrzest bojowy” na Ukrainie. Jak nasz, Piorun sprawdza się w Ukrainie? 

-Dużą zaletą Piorunów jest minimalny pułap skutecznego działania. Już od 10 metrów nad ziemią jesteśmy w stanie zwalczać cele, na przykład śmigłowce, które będą próbowały się ukryć poniżej pułapu skutecznego działania innych rakiet tej klasy– mówi Marek Skowron, kierownik Działu Technologicznego TT-1 w Mesko dla portalu Polska Zbrojna.

8 marca 2022 na YouTube’owym kanale PILOT OBLATYWACZ pojawiło się nagranie informujące o tym, że Ukraiński żołnierz zestrzelił Rosyjski samolot Su-30M, a na filmiku można dostrzec polskiego PPZR Pioruna.

Właśnie ze względu na konflikt zbrojny na terytorium Ukrainy, nasi sąsiedzi otrzymali pewną sumę tego rodzaju zestawów rakietowych od polskiej “zbrojeniówki” do walki z Rosją. Ilości przekazanych sztuk nie ujawniono, ale jak można zauważyć – naszej, rodowitej produkcji broń spisuje się bardzo dobrze!

 

 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.