Jak wygląda sytuacja w Krakowie?

Ostatnio informowaliśmy o służbie policjantów z Olkusza. Mówiliśmy jak pomagają uchodźcom, o różnych wyzwaniach służby i ich codzienności. Dziś opowiemy co nieco o mundurowych służących na Dworcu Głównym w Krakowie!

W związku z wojną Ukraińcy w obawie o życie bliskich i swoje, uciekają ze swojej ojczyzny, by znaleźć schronienie między innymi w Polsce.

Na krakowski Dworzec Główny codziennie przybywają pociągi i autobusy spod granicy polsko – ukraińskiej, z których wysiadają kobiety, dzieci i osoby starsze, wymagające pomocy. Sytuacja jest niezwykle trudna, uchodźcy czują się zagubieni w obcym miejscu, a dodatkowym problemem jest bariera językowa. Zarówno służby, jak i wolontariusze robią wszystko, by pomóc obywatelom Ukrainy, którzy po wcześniejszym zarejestrowaniu w punkcie recepcyjnym mogą uzyskać zakwaterowanie i wyżywienie.

Krakowscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z komend powiatowych dbają o bezpieczeństwo zarówno przybywających obywateli Ukrainy, jak i innych pasażerów. Funkcjonariusze patrolują rejon dworca kolejowego i autobusowego, służąc pomocą podczas wysiadania osób z pociągów i autobusów, wskazują drogę do specjalnie przygotowanych punktów obsługi oraz udzielają niezbędnych informacji.

Bezpiecznej służby!

Przy współpracy z zlaptaryfe.pl

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.