Małopolska wspiera nie tylko ukraińskich uchodźców, ale również ich zwierzęta

Wiele już zostało powiedziane i zrobione przez Polaków i Małopolan na rzecz pomocy uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy.  Ogrom serca, empatii i strumienie darów rzeczowych płyną każdego dnia do potrzebujących.

Jednak to jeszcze nie wszystko. Oferowana pomoc obejmuje również zwierzęta uchodźców.

Jak powiedział Antoni de Saint-Exupery, autor m.in. „Małego Księcia”, ludzie zawsze powinni pozostawać odpowiedzialni za to, co sami oswoili. Warto zwrócić uwagę na te słowa również w kontekście pomocy “braciom mniejszym” z terenu ogarniętej wojną Ukrainy.

Jak podaje portal krakow.pl osoby, które wraz ze swoimi pupilami zatrzymały się w Krakowie i potrzebują porady weterynaryjnej mogą z niej bezpłatnie skorzystać w Przychodni Weterynaryjnej „Uniwersytecka” UR znajdującej się przy ul. Cygańskiej 12/7. Właściciel zwierzęcia ponosi jedynie koszty leków czy szczepień podanych pupilowi. W zespole pracującym w lecznicy znajduje się lekarka ukraińskojęzyczna.

Przychodnia czynna jest w godz. 8.00-16.00, oprócz weekendów. Kontaktować się można również telefonicznie pod numerem tel. 12 4222327 i 609190490.

Na uwagę zasługuje również działalność Krakowskiej Fundacji Pomocy Zwierzętom Stawiamy na Łapy, która zorganizowała transport kilkudziesięciu kotów i kilku psów z okolic Lwowa, a obecnie dokłada wszelkich starań, aby wszystkie potrzebujące zwierzęta otrzymały nie tylko pełna miseczkę i spokojny kąt, ale również potrzebną opiekę specjalistyczną. Ponieważ są to kosztowne działania, zachęcamy do wsparcia zbiórki środków w ramach akcji realizowanej przez fundację na stronie zrzutka.pl/koty-zabrane-z-piekla.

 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.