Odznaczono Rolników. Sprawdź co takiego ważnego zrobili!

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda uhonorował pracowników Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odznaczeniami państwowymi. Wręczył je dziś wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wśród nadanych odznaczeń jest 17 Złotych, 20 Srebrnych i 20 Brązowych Medali za Długoletnią Służbę. Prof. dr hab. inż. Czesław Klocek uhonorowany został Złotym Krzyżem Zasługi.
Odznaczenia i medale, które mam zaszczyt wręczyć, są potwierdzeniem Państwa zasług na rzecz nauki. To także dowód, jak wzorowo i sumiennie wykonują Państwo obowiązki wynikające z pracy zawodowej. Państwa wkład w rozwój badań i kształcenie kolejnych pokoleń Polaków to szczególna służba Rzeczypospolitej. Jest to tym bardziej istotne, że Uniwersytet Rolniczy kształci kadry nie tylko dla potrzeb rolnictwa i leśnictwa, ale także całej gospodarki żywnościowej i sektora agrobiznesu – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Trochę o Krzyżu Zasługi i nie tylko:
Krzyż Zasługi nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.
Medal za Długoletnią Służbę jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa.
Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.