Wpadł przez Maryśkę!

W Polsce nielegalne jest posiadanie i uprawianie marihuany, a konsekwencje jej posiadania są surowe. Kierowcy grozi do 5 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Do zdarzenia doszło 8 marca 2022r., wieczorem kiedy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej Policji pełnili służbę w rejonie ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu. Około godziny 21:00 zauważyli samochód marki Honda, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30 km/h. Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, mężczyzna nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, przyspieszył i zaczął oddalać się w kierunku centrum miasta. W związku z tym mundurowi ruszyli za nim w pościg. Podczas ucieczki mężczyzna stwarzał realne zagrożenie na drodze, m.in. wyprzedzał innych uczestników ruchu w niedozwolonych miejscach, zmuszając jadących z naprzeciwka do zmiany kierunku jazdy i nagłego hamowania. Wjechał na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze. Nie zważając na znak „zakaz wjazdu”, skręcił w ulicę Paderewskiego i tam został zatrzymany. Kierowcą hondy okazał się 51-letni mieszkaniec Tarnowa. Po przeszukaniu samochodu policjanci ujawnili w nim marihuanę.

Po przewiezieniu do komendy tarnowianin został poddany wstępnemu testowi na obecność środków odurzających w organizmie. W związku z pozytywnym wynikiem mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie została pobrana od niego próbka krwi do dalszych badań.

W przypadku potwierdzenia obecności środków odurzających w krwi, mieszkaniec Tarnowa poniesie również konsekwencje kierowania pojazdem mechanicznym po zażyciu narkotyków.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.