Będę za darmo parkować w Krakowie. Sprawdź kto!

Od początku wojny w Ukrainie nasi Rodacy starają się jak najbardziej pomóc naszym Ukraińskim sąsiadom, którzy uciekli przed wojną do naszego kraju. Jest to m.in. pomoc na granicy, udostępnianie mieszkania, darmowe pociągi, zniżki LOT-u na rejsy samolotem, czy także właśnie darmowe parkingi w Krakowie. 

Na podstawie art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2021 r. poz. 1372, 1834) oraz art. 4 ust. 3 w zw. z art. 5 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz.U. z 2019 r. poz.1461) Prezydent Miasta Krakowa – Pan Jacek Majchrowski ustanowił zarządzeniem nr 523/2022 z dnia 3 marca 2022r. wprowadził czasowo, bezpłatny abonament postojowy dla obywateli Ukrainy uprawniającego do postoju w Obszarze Płatnego Parkowania w Krakowie.

Abonament może zostać wydany obywatelowi Ukrainy po okazaniu następujących dokumentów:

  • paszportu potwierdzającego przekroczenie granicy między Ukrainą a Rzeczpospolitą Polską od dnia 24 lutego 2022 r. lub oryginału skierowania na pobyt w miejscu zakwaterowania wydanego przez Wojewodę Małopolskiego od dnia 24 lutego 2022 r. lub zaświadczenia o zameldowaniu na pobyt czasowy od dnia 24 lutego 2022 r.
  • ukraińskiego dowodu rejestracyjnego pojazdu samochodowego potwierdzającego posiadanie pojazdu.

Abonament wydawany jest na okres jednego miesiąca z możliwością przedłużenia, a dodatkowo jedna osoba jest upoważniona do posiadania jednego abonamentu. Także co ciekawe Legitymowanie się tym abonamentem, upoważnia do anulowania nałożonej od dnia 24 lutego 2022 r. opłaty dodatkowej za nieuiszczenie opłaty za postój pojazdu samochodowego w Obszarze Płatnego Parkowania.

Info: Obwieszczenie Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie czasowego, bezpłatnego abonamentu postojowego

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.