“Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej…”

-“Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję…”- tak rozpoczynają się słowa Roty Ślubowania Policyjnego. Te słowa 11 marca 2022r., w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się ślubowanie 49 nowych policjantów i uroczyste pożegnanie odchodzących na emeryturę funkcjonariuszy. 

Ślubowanie to rezultat pierwszego przyjęcia w 2022 roku, które miało miejsce 7 marca 2022 r. Do garnizonu małopolskiego przyjęto 49 nowych policjantów, w tym 11 kobiet. Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego KWP w Krakowie i zdania meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robertowi Strzeleckiemu przez dowódcę uroczystości podinsp. Rafała Kanię. Po przyjęciu meldunku rozpoczęła się część oficjalna uroczystości, której gościem był doradca wojewody małopolskiego Krzysztof Durek – zgodnie z Ceremoniałem Policyjnym.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Następnie, każdemu z nich razem z doradcą Krzysztofem Durkiem wręczył policjantom legitymacje służbowe i pogratulował wyboru zawodu.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.  14 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 9 nowych funkcjonariuszy. 3 policjantów  trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie a 1 funkcjonariusz do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.  Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zyska 3 nowych policjantów. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych w Chrzanowie, w Oświęcimiu, w Wadowicach, w Krakowie, w Brzesku, w Nowym Targu, w Suchej Beskidzkiej, które zyskają po 2 policjantów. Do komend powiatowych w Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, w Limanowej, w Miechowie i w Zakopanem  zostanie przydzielony 1 policjant.

Komendant zwrócił się następnie do ślubujących -Gratuluję Wam podjętego wyboru i pomyślnego przejścia wielomiesięcznego, trudnego procesu doboru. Czeka Was ciężka służba ale ciekawa i dająca ogromną satysfakcję w przyszłości. Przed Wami nauka w szkole policyjnej, poświęćcie ten czas na samokształcenie, naukę przepisów prawa, bierzcie przykład ze starszych kolegów, korzystajcie z ich doświadczenia– powiedział inspektor Robert Strzelecki. -Życzę Wam powodzenia i sukcesów w służbie– podsumował.

Redakcja naszego portalu życzy funkcjonariuszem bezpiecznej służby oraz dumy z noszenia munduru policyjnego!

Foto i info: Małopolska Policja

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.