Iga Świątek wygrywa Indian Wells! Niesamowita forma Polki!!!

Iga Świątek jest niesamowita. Nasza najlepsza tenisistka wygrała drugi z kolei turniej WTA1000 pokonując w finale Indian Wells 6:4, 6:1 Greczynkę Marię Sakkari. Polka jest obecnie drugą rakietą świata!!!

Po wielkim zwycięstwie w turnieju WTA1000 w Dosze Iga Świątek stanęła przed szansą drugiego triumfu z rzędu, tym razem na kortach Indian Wells Tennis Garden. Jest to jedna z najważniejszych imprez tenisowych zarówno w kalendarzu WTA jak i ATP.

W drodze do finału nasza najlepsza tenisistka pokonała po kolei Ukrainkę Anhelinę Kalininę, Dunkę Clarę Tauson, reprezentantkę Niemiec Angelikę Kerber, Amerykankę Madison Keys oraz Rumunkę Simonę Halep. W walce o kolejny tytuł w karierze rywalką Igi Świątek była Greczynka Maria Makkari, z którą Polka miała niekorzystny bilans jednego zwycięstwa, odniesionego 25 lutego w Dosze oraz trzech porażek.

Pierwszy set był niezwykle zacięty i trwał 45 minut. Obie tenisistki miały problemy z utrzymaniem własnego podania i aż siedmiokrotnie przełamywały serwis rywalki. Iga Świątek wyszła na prowadzenie 4:2, jednak Sakkari się nie poddała i doprowadziła do wyrównania 4:4. Od tego momentu rysowała się coraz większa przewaga Polki, która najpierw utrzymała swój serwis, a następnie w idealnym momencie przełamała Greczynkę i wygrała partię 6:4.

Druga partia przebiegała bez większej historii. Od stanu 1:1 Iga Świątek wygrała wszystkie gemy i zakończyła spotkanie po godzinie i 21 minutach, notując piąte zwycięstwo w turnieju WTA!!! Polka w najnowszym rankingu WTA awansuje na drugie miejsce, natomiast w zestawieniu WTA Race za sezon 2022 została liderką.