Syn znęcał się nad matką w gminie Oświęcim

Nietrzeźwy 52-letni mieszkaniec gminy Oświęcim stosował przemoc fizyczną, psychiczną oraz groźby karalne wobec swojej 74-letniej matki. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem, otrzymując nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zbliżania się oraz policyjny dozór. 

W piątek (18.03.br.) tuż po godzinie 17,  policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Oświęcim. Awanturę miał wszcząć nietrzeźwy  52 – letni syn wobec swojej matki. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali  74 – latkę oraz nietrzeźwego agresora. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że syn stosuje wobec niej przemoc fizyczną, psychiczną oraz groźby karalne. Policjanci zatrzymali 52- latka, który został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu.

– W ciągu kilkunastu godzin funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o tym, że 52 – latek od sześciu lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką, najczęściej będąc pod wpływem alkoholu.  Na tej podstawie zostały podejrzanemu przedstawione zarzuty znęcania. Mając na względzie ochronę pokrzywdzonej policjanci wystąpili do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środków zapobiegawczych – informuje KPP w Oświęcimiu.

W niedzielę (20.02.br.) przed południem zatrzymany usłyszał prokuratorski zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad matką. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował policyjny dozór, natychmiastowy nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Następnie podejrzany w asyście policjantów  udał się do miejsca zamieszkania, z którego zabrał rzeczy osobiste. Został poinformowany przez funkcjonariuszy o miejscach, w których może znaleźć schronienie. Ponadto mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym. Za znęcanie w rodzinie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.