Daria Szkurat – Na najwyższym poziomie

Najwyższe w karierze miejsca w Mistrzostwach Świata Juniorów, miano najlepszej Polki na EYOF w Finlandii, a także czwarta pozycja w Mistrzostwach Polski seniorów to dorobek Darii Szkurat w sezonie zimowym 2021/2022. Zawodniczka Klubu Sportowego KS Chochołów, wspierana przez Bank Gospodarstwa Krajowego i trenowana przez legendarnego szkoleniowca Edwarda Budnego zanotowała kolejny progres w swoim narciarskim rozwoju. 

Docelową imprezą Darii Szkurat były Mistrzostwa Świata Juniorów, rozegrane w norweskiej Lygnie. Biegaczka narciarska KS Chochołów zanotowała najlepszy w karierze wynik, plasując się na 25 miejscu w biegu ze startu wspólnego na 15 kilometrów stylem dowolnym. Warto podkreślić, że rywalizowała z zawodniczkami o dwa lata starszymi. Wraz z koleżankami finiszowała również na 11 miejscu w biegu sztafetowym 4 x 3.3 kilometra.

Na Olimpijskim festiwalu młodzieży Europy – EYOF w fińskim Vuokatti podopieczna trenera Edwarda Budnego także była najlepszą z Polek. W biegu na 7.5 kilometra łyżwą dobiegła do mety na 17 pozycji, powtarzając ten wyczyn w starcie na 5 kilometrów stylem klasycznym. Fantastycznie spisała się także w sztafecie mieszanej 4×5 kilometrów, wyprowadzając Polskę na ósmą pozycję. Daria uzyskała po Szwedce drugi czas swojej zmiany w tym biegu. 

Na krajowym podwórku zawodniczka KS Chochołów także osiągała życiowe wyniki. Tak też było na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich, które były rozegrane w Zakopanem. W zawodach sprintu Daria Szkurat, wspierana przez Bank Gospodarstwa Krajowego uplasowała się tuż za podium, przegrywając z doświadczonymi zawodniczkami, reprezentującymi Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Do tego trzeba także dołożyć świetne starty w Pucharze Grupy Azoty i dołożenie dużej cegiełki do 10 miejsca KS Chochołów w klasyfikacji zespołowej. 

Daria Szkurat jest objęta specjalnym projektem “Cross-country skiing project 2021-2024”, którego głównym sponsorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego oraz JMJ Zborowscy.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.