Niewybuchy w powiecie wielickim (ZDJĘCIA)

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zabezpieczyli niewybuchy z czasów II wojny światowej, odnalezione przez mieszkankę Chorągwicy podczas niedzielnego spaceru po pobliskim lesie. Następnie trafiły one do saperów.

– W niedzielę 27 marca o godzinie 14:45 dyżurny wielickiej komendy został poinformowany przez mieszkankę Chorągwicy, że podczas spaceru w pobliskim lesie znalazła najprawdopodobniej niewybuchy. Policjanci, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że są to skorodowane dwa pociski, pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej – informuje KPP w Wieliczce.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zabezpieczali niewybuchy do czasu przybycia na miejsce saperów.

Policjanci apelują o ostrożność  i przypominają,  że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.  W przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch natychmiast poinformować o tym operatora telefonu alarmowego 112. Miejsce ujawnienia zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, oddalić się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd służb.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.