Potop Szwedzki w Chorzowie. Polacy jadą na Mundial!!!

Cóż za niesamowite widowisko na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Polacy po bramkach Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego pokonali Szwedów i awansowali na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w jesienią w Katarze!!!

Polacy w walce o Mistrzostwa Świata w Katarze musieli pokonać ostatnią przeszkodę, którą była bardzo solidna ekipa Szwecji. Warto podkreślić, że w trzech poprzednich bezpośrednich pojedynkach na Stadionie Śląskim w Chorzowie górą byli Skandynawowie, którzy wygrali trzykrotnie, nie dając biało-czerwonym strzelić choćby jednej bramki.

Inauguracyjne 45 minut spotkania nie zapowiadało szczęśliwego happy endu. Polakom ciężko było zagrozić bramce rywali, dodatkowo pod koniec pierwszej połowy byliśmy blisko gry w “10”, po brutalnym faulu Jacka Góralskiego. Oczywiście były przebłyski dobrej gry, jednak niewidoczny był przede wszystkim Piotr Zieliński. Na plus trzeba było zaznaczyć postawę Sebastiana Szymańskiego, który nakręcał grę biało-czerwonych. Na boisku było dość nudno, o czym świadczy jedno z głównych wydarzeń pierwszej części spotkania – awaria jupiterów.

Na drugą połowę Czesław Michniewicz desygnował do gry Grzegorza Krychowiaka, który zastąpił Jacka Góralskiego. I była to świetna decyzja, bo już w pierwszej jego akcji był faulowany, po czym sędzia odgwizdał rzut karny. Na jedenastym metrze stanął oczywiście Robert Lewandowski i to nasz najlepszy piłkarz otworzył wynik spotkania. Od czasu zdobycia prowadzenia na boisku dominowali już wyłącznie biało-czerwoni. Obrona grała bardzo solidnie, pomimo kontuzjowanego Kamila Glika, który postanowił zostać na murawie.

W 74 minucie było już 2:0. Piotr Zieliński wykorzystał ogromny błąd obrońcy gości i ustalił wynik spotkania pięknym strzałem w lewy róg bramki. Pamiętając o słowach Michniewicza, że wynik 2:0 jest najgorszym rezultatem nasi piłkarze ruszyli z kolejnymi, bardzo groźnymi akcjami, jednak wynik do końca meczu się już nie zmienił. Polska po raz dziewiąty w historii awansowała do piłkarskich Mistrzostw Świata. Teraz pozostaje czekać na losowanie grup!