Nożownik zatrzymany w Krynicy-Zdroju (ZDJĘCIA)

W jednym z pensjonatów w Krynicy-Zdroju został zatrzymany 36-latek, który jest podejrzany o ugodzenie nożem w krakowskiej kamienicy. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany listami gończymi do odbycia kary 4 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Była to udana akcja kryminalnych z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komisariatu Policji I w Krakowie.

19 marca br. około godz. 20, mieszkaniec jednej z kamienic w śródmieściu Krakowa usłyszał hałas dobiegający z parteru. Zaniepokojony lokator zszedł na dół aby sprawdzić skąd dochodzą niepokojące odgłosy. Będąc na parterze, mężczyzna zauważył uszkodzone drzwi wejściowe do kamienicy oraz kopiącego po nich mężczyznę. Kiedy lokator otworzył drzwi został natychmiast zaatakowany przez agresora. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, która przeniosła się na chodnik przed kamienicą. W pewnym momencie sprawca wyciągnął nóż, którym zranił mieszkańca kamienicy w nogę, po czym uciekł z miejsca. Rannego mężczyznę zauważyła przechodząca ulicą kobieta, która zawiadomiła służby ratunkowe.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechali policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie, przewodnik z psem służbowym oraz technicy kryminalistyczni, którzy zabezpieczyli ślady. W toku dochodzenia kryminalni z „jedynki” ustalili tożsamość sprawcy ugodzenia nożem. Był to mężczyzna poszukiwany od prawie dziesięciu lat kilkoma listami gończymi do odbycia kary 4 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa, których się dopuścił.

Śledczy w ciągu kilku dni ustalili, że nożownik najprawdopodobniej ukrywa się na terenie powiatu nowosądeckiego. W czwartek (24.03.) policjanci pojechali do Krynicy Zdroju, gdzie w jednym z pensjonatów zatrzymali 36-latka. Mężczyzna, posługiwał się podrobionym dowodem osobistym. Właśnie tym dokumentem wystawionym na inne dane,  36-latek wylegitymował się funkcjonariuszom, próbując wprowadzić ich w błąd co do swojej tożsamości. Policjanci nie dali się zwieść i zatrzymali go. Kryminalni przeszukali pokój zajmowany przez 36-latka, w którym zabezpieczyli m.in. gotówkę, telefon komórkowy oraz nóż. Policjanci zabezpieczyli także prawo jazdy innej osoby i fałszywy dowód osobisty, którym posługiwał się 36-latek.

Mężczyzna został przewieziony do komisariatu do Krakowa, przesłuchany a następnie trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zaległą karę i będzie czekał na sądowy finał napaści w Krakowie. Podejrzany  odpowie za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu mieszkańca kamienicy, używanie przerobionego dokumentu tożsamości oraz za ukrywanie dokumentu którym nie miał prawa zarządzać. Za powyższe czyny mężczyzna może spędzić w więzieniu kolejne 5 lat.

źródło: Małopolska Policja

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.