Śmierć mężczyzny podczas wypalania traw

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 28 marca w Świątnikach Górnych. Podczas gaszenia pożaru traw na prywatnej posesji przytomność stracił 62-latek. Niestety nie udało się uratować życia mężczyzny. 

28 marca (poniedziałek) w południe, oficer dyżurny Policji w Świątnikach Górnych otrzymał informację o pożarze trawy na terenie prywatnej posesji i zasłabnięciu mężczyzny, który go gasił. Na miejsce zdarzenia został skierowany patrol. Policjanci zastali tam nieprzytomnego, poważnie poparzonego mężczyznę, leżącego w pogorzelisku. Do czasu przyjazdu załogi pogotowia funkcjonariusze podjęli wobec rannego czynności reanimacyjne, jednak w wyniku poniesionych obrażeń 62-letni mężczyzna zmarł. Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, czynności wykonała grupa dochodzeniowo-śledcza. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu, jednak wszystkie okoliczności zostaną wyjaśnione w toku śledztwa.

Pożary traw, jak co roku o tej porze, stały się wiosenną plagą. Apelujemy o rozsądek oraz przypominamy, że podpalanie traw na łąkach czy nieużytkach rolnych jest zabronione i niesie ze sobą ogromne ryzyko. Wystarczy chwila nieuwagi, zmiana kierunku ruchu wiatru czy niekorzystne ukształtowanie terenu i ogień błyskawicznie może wymknąć się spod kontroli i spowodować pożar ogromnych rozmiarów i z niewyobrażalnymi stratami!

źródło: Małopolska Policja

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.