Złodziej kratek i pokryw studzienek kanalizacyjnych zatrzymany

Złodzieje mają wiele pomysłów na późniejszy zarobek. 25-latek ukradł kilkadziesiąt kratek i pokryw ze studzienek kanalizacyjnych na terenie Zatora oraz kilku innych powiatów w Małopolsce. Teraz grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. 

W listopadzie 2021 roku, w ciągu kilku dni na terenie Zatora nieznany sprawca ukradł kilkadziesiąt metalowych pokryw do studzienek kanalizacyjnych. Poszukiwaniami sprawcy kradzieży, który swoim bezmyślnym działaniem mógł zagrozić życiu i zdrowiu innych osób zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze. Funkcjonariusze ustalili, że za kradzieżami stoi 25 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Na początku grudnia mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono mu trzy zarzuty kradzieży na terenie Zatora.

– Analiza podobnych czynów, do których doszło na terenie innych powiatów pozwoliła na przypisanie sprawcy kradzieży dokonanych na terenie powiatów: chrzanowskiego, wadowickiego oraz olkuskiego. 22 marca br. podejrzanemu zostało przedstawionych kolejnych 16 zarzutów – informuje KPP w Oświęcimiu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili także, że skradzione elementy metalowe, których szacowana wartość to blisko 50 tysięcy złotych,  podejrzany sprzedał w punktach skupu złomu na terenie województwa śląskiego. Za kradzieże sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.