Hurbert Hurkacz pokonał Miedwiediewa i jest w półfinale!!!

Wspaniały sukces Huberta Hurkacza na turnieju ATP1000 w Miami. Obrońca tytułu pokonał na kortach Hard Rock Stadium w Miami Gardens pokonał turniejową “1” Rosjanina Daniła Miedwiediewa 7:6 (7); 6:3. W walce o finał Polak zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Hiszpanem Carlosem Alcarazem oraz Serbem Miomirem Kecmanovicem.

Ćwierćfinał turnieju ATP1000 w Miami, jednego z najważniejszych w kalendarzu ATP był wielkim wyzwaniem dla obrońcy tytułu sprzed roku. Rywalem Huberta Hurkacza była turniejowa jedynka i wicelider światowego rankingu Rosjanin Danił Miedwiediew, który występował pod neutralną flagą. Wygrana Polaka dawała szansę na kolejny tytuł na kortach Hard Rock Stadium i obronę punktów zdobytych przed rokiem.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany i pełny zwrotów akcji. Hurkacz już w drugim gemie przełamał Rosjanina i prowadził 4:1 i 5:2. Niestety w dziewiątym gemie to nasz tenisista został przełamany i o zwycięstwie decydował tiebreak, również niezwykle zacięty. Polak dwukrotnie zdobyła mini breaka, jednak za każdym razem odpowiadał Miedwiediew. Na całe szczęście sztuka udała się po raz trzeci i Hubert Hurkacz wygrał do 7 i cały set 7:6.

W drugim secie, pełnym wspaniałych i długich wymian także lepszym okazał się być Hubert Hurkacz. Polak gonił po korcie Miedwiediewa, po którym widać było bardzo duże zmęczenie. Warto zaznaczyć, że Rosjaninowi nie za bardzo odpowiada klimat i duża wilgotność panująca w Miami. W końcówce seta musiał prosić o przerwę medyczną. Ze sportowego punktu widzenia wyrównana walka trwała do piątego gema. W nim najlepszy z polskich tenisistów przełamał rywala, a prowadząc 5:3 zrobił do po raz drugi wygrywając cały mecz 7:6 (7); 6:3.

W walce o drugi z rzędu finał na kortach Hard Rock Stadium w Miami Polak zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Hiszpanem Carlosem Alcarazem oraz Serbem Miomirem Kecmanovicem.