Iga Świątek w finale turnieju WTA w Miami!

Cóż za wspaniała forma Igi Świątek. Najlepsza obecnie tenisistka świata pokonała w półfinale turnieju WTA1000 w Miami reprezentantkę gospodarzy Jessice Pegula 6:2; 7:5 i w walce o tytuł zmierzy się z Japonką Naomi Osaką.

Mecz trwający godzinę i 50 minut był bardziej zacięty niż te poprzednie. Iga Świątek za rywalkę miała reprezentantkę USA Jessice Pegule, z którą dotychczas spotkała się tylko raz, w 2019 roku na turnieju w Waszyngtonie przegrywając 1:2 (7:5; 4:6; 1:6).

Pierwszy set, można powiedzieć był bez historii. Iga Świątek już w trzecim gemie przełamała Amerykankę, robiąc to samo jeszcze w 7 odsłonie i ostatecznie po 45 minutach zwyciężyła 6:2. Pomimo słabszej od rywalki skuteczności pierwszego serwisu, Polka przeważała w zdobytych punktach po pierwszym i drugim podaniu. Po raz kolejny dobrze funkcjonował także return.

Druga odsłona spotkania była pojedynkiem na wyniszczenie. Polka niestety została przełamana w czwartym gemie i Pegula prowadziła już 3:1. Nasza rakieta numer “1” na świecie zrewanżowała się tym samym rywalce, ale później znów straciła swój serwis. Wydawało się, że tenisistka gospodarzy prowadząc 4:2 spokojnie wygra drugiego seta. Nic bardziej mylnego.

Iga Świątek dwukrotnie odebrała serwis swojej rywalce i wyszła na prowadzenie 5:4. Niestety później nastąpił kolejny zwrot akcji, ponieważ serwując na zwycięstwo 6:4, Polka kolejny raz została przełamana. Na całe szczęście wojna nerwów była po stronie naszej zawodniczki i dwa wygrane z rzędu gemy pozwoliły wygrać całe spotkanie 6:2; 7:5 i awansować do finału, w którym zmierzy się z Japonką Naomi Osaką.