Polacy zagrają z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską

Znamy rywali reprezentacji Polski w piłce nożnej na Mistrzostwach Świata w Katarze, które odbędą się na jesieni tego roku. Biało-czerwoni wylądowali w grupie C, w której zagrają z Argentyną, Meksykiem oraz Arabią Saudyjską. Grupa jest ciężka, ale jak najbardziej do przejścia. 

W aktualnym rankingu FIFA najwyżej jest Argentyna, która zajmuje miejsce tuż za podium. Na dziewiątej pozycji plasuje się Meksyk, natomiast Arabia Saudyjska jest 49. Przypomnijmy, że Polacy plasują się obecnie na 26 lokacie.

Reprezentacja Argentyny w kwalifikacjach do MŚ strefy CONMEBOL zajęła drugie miejsce, przegrywając jedynie z Brazylią (bilans 11 zwycięstw oraz 6 porażek). Meksyk również uplasował się na drugiej pozycji, mając taki sam bilans jak sensacyjny zwycięzca eliminacji strefy CONCACAF Kanada. Ekipa z Ameryki Północnej odniosła 8 zwycięstw, 4 remisy oraz dwie porażki. Doskonale spisała się ekipa Arabii Saudyjskiej, wygrywając swoją azjatycką grupę i w pokonanym polu pozostawiając Japonię oraz Australię (7 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka).

Przypomnijmy, że Polska zajęła w swojej grupie eliminacyjnej drugie miejsce, przegrywając walkę o bezpośredni awans z reprezentacją Anglii. W barażach, ze względu na usunięcie Rosji  biało-czerwoni zagrali od razu w finale ze Szwecją i po bramkach Roberta Lewandowskiego oraz Piotra Zielińskiego zwyciężyli 2:0.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.