Prima Aprilis: Szachy zastąpią lekkoatletykę na Igrzyskach Europejskich 2023

Małe sprostowanie dla osób, które dały się wkręcić. Warto przypomnieć, iż pierwszy dzień kwietnia to także Prima Aprilis, a więc dzień żartów. Tak też było z szachami, które miałyby wejść do programu krakowskich Igrzysk Europejskich. 

Już za kilkanaście miesięcy w Krakowie odbędą się Igrzyska Europejskie. Stolica Małopolski będzie gościć kilka tysięcy sportowców z całej Europy. Komitet Organizacyjny poinformował o wprowadzenie do programu imprezy szachów. Zastąpią one lekkoatletykę. Środowisko Królowej Sportu wrze… 

Wielka impreza w Krakowie ma rozpocząć się w czerwcu 2023 roku. Od początku Igrzyska Europejskie budzą w Małopolsce dużo kontrowersji. Wielu samorządowców neguje prestiż IE, a także sens wydawania pieniędzy na europejską Olimpiadę. Sytuacja została uspokojona kilka dni temu, kiedy podpisano porozumienie z rządem wynoszące 350 milionów złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę i remont infrastruktury w stolicy Małopolski.

Teraz nadeszły sensacyjne informacje, które poruszyło środowisko Królowej Sportu. Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich postanowił zrezygnować z przeprowadzenia zawodów lekkoatletycznych i wprowadzić do programu imprezy szachy. Ma to związek z ostatnimi sukcesami naszych reprezentantów na czele z Janem Krzysztofem Dudą. Zawody mają mieć rangę Mistrzostw Europy, a trzech najlepszych graczy, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet stanie na podium. Medale mają liczyć się także do całej klasyfikacji Igrzysk.

– To jest straszna wiadomość dla lekkoatletów. Jak można tak nas dyskryminować, skoro osiągamy duże sukcesy i zdobywamy medale światowych imprez???!!! Jesteśmy światową czołówką, a tu nagle dowiadujemy się o szachach na IE. Przecież to jest nieśmieszny żart!!! – mówi chcący pozostać anonimowym jeden z medalistów Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Próbowaliśmy skontaktować się zarówno z Polskich Związkiem Lekkiej Atletyki, jak i Polskim Związkiem Szachowym, jednak bezskutecznie. Będziemy na bieżąco informować o kolejnych decyzjach w tej sprawie.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.