Fantastyczna Iga Świątek wygrywa turniej WTA1000 w Miami

Iga Świątek pokonała Japonkę Naomi Osakę 6:4; 6:2 w finale turnieju WTA1000 w Miami. Na kortach Hard Rock Stadium w Miami Gardens Polka nie dała żadnych szans rywalkom i wygrała trzecią z rzędu imprezę w kalendarzu WTA.

Pojedynek finałowy zapowiadał się znakomicie. Po dwóch stronach kortu stanęły wielkie rywalki, ale zarazem przyjaciółki. Iga Świątek miała szansę na trzeci z rzędu triumf w imprezie rangi WTA Tour, po wygraniu turniejów WTA1000 w Dosze oraz WTA1000 na kortach Indian Wells Tennis Garden. W między czasie została światową “1”. Naomi Osaka również była na czele rankingu WTA, a miało to miejsce w 2019 roku. Mecz zapowiadał się ciekawie.

Fani tenisa z pewnością liczyli na bardziej wyrównany pojedynek. Pierwszy set, który trwał 53 minuty był bardziej zacięty, a to dzięki świetnemu serwisowi Japonki, która odnotowała aż siedem asów serwisowych. Na nic się to jednak zdało, skoro Osaka nie miała ani jednej szansy na przełamanie serwisu Igi Świątek. Polka zrobiła to w piątym gemie i później utrzymując swoje podanie pewnie zwyciężyła 6:4.

Druga partia to już kompletna dominacja Igi Świątek. Nasza tenisistka udowodniła, że jest obecnie najlepszą zawodniczką świata i nie pozwoliła Osace w żadnym gemie rozwinąć skrzydeł. Wynik 6:0 dobitnie pokazuje formę Polki, która wygrała 17 mecz z rzędu, dodatkowo w trzech wielkich turniejach rangi WTA. Wielkie brawa!!!