Sztuka w Jordanowie (GALERIA ZDJĘĆ)

W piątkowy wieczór 1 kwietnia bieżącego roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury miał miejsce wernisaż wystawy prac uczestników kół twórczych działających przy MOK Jordanów. Na wystawie można obejrzeć dorobek artystyczny z różnych dziedzin sztuk plastycznych i w różnych technikach. Łącznie około 100 prac.

W przeważającej ilości malarstwo sztalugowe na płótnie farbami akrylowymi wykonane podczas zajęć koła „Przy sztaludze”, które prężnie działa już od wielu lat. Oprócz malarstwa na płótnie pojawiły się także plastry drewna, pastele czy malowane ręcznie koszulki. Uczestnicy koła na zajęciach poznają różne techniki malarskie i pracują z różnymi podłożami i narzędziami.

Swoją inaugurację miało także malarstwo na szkle. Forma ta działa od roku i ma coraz więcej zwolenników. Motywem przewodnim prac były anioły.

Ponadto pojawił się również witraż, który jest nową forma działalności wprowadzoną do oferty Miejskiego Ośrodka Kultury w Jordanowie po wprowadzeniu się do budynku Rynek, 2 po rewitalizacji i dedykowana osobom zaawansowanym. Wymagająca dużej dozy cierpliwości, zaangażowania i zdolności manualnych. Wykonane podczas zajęć prace sprzedawane są niemal natychmiast.

Dopełnieniem całości była prezentacja prac kwiatów wykonanych z bibuły, które w najbliższym czasie staną się ozdobą palmy wielkanocnej. Kwiaty zostały wykonane podczas zajęć koła bibułkarskiego, które również działa przy MOK Jordanów i zrzesza grupę seniorek.

Wystawa potrwa do 25 kwietnia 2022 roku i w dalszym ciągu część prac będzie można zakupić lub zamówić to zostaną namalowane w niedługim czasie. Zebrane pieniądze Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie przeznaczy na materiały niezbędne do zajęć.

Foto i info: Urząd Miasta Jordanowa

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.