Współpraca KS Chochołów i NKP Podhale Nowy Targ stała się faktem

Sobota 2 kwietnia zapisze się w historii Klubu Sportowego KS Chochołów. Na stadionie miejskim w Nowym Targu, tuż przed meczem III ligi piłkarskiej podpisano porozumienie o współpracy KS Chochołów z Nowotarskim Klubem Piłkarskim Podhale Nowy Targ.

Z ramienia KS Chochołów porozumienie podpisał Dyrektor Igor Kurkowski, natomiast NKP Podhale Nowy Targ reprezentowali Michał Rubiś, Aleksander Bukański, a także Krzysztof Jakobiszyn. W uroczystości wzięli udział również skoczkowie narciarscy i kombinatorzy norwescy, którzy wyprowadzali piłkarzy na murawę stadionu, a także trenerzy Klubu Sportowego KS Chochołów.

Na wydarzeniu zaprezentowany został również główny sponsor projektu “Projekt na medal”, realizowanego przez Klub Sportowy KS Chochołów – Bank Gospodarstwa Krajowego. Jest to wieloletni program rozwoju biegów narciarskich, skoków oraz kombinacji norweskiej.


Niedawno zakończony sezon zimowy 2021/2022 był rekordowy dla klubu z Chochołowa. Zawodnicy wielokrotnie stawali na podium w ramach zawodów LOTOS CUP, LOTOS CUP KIDS, Małopolskiej Lidze Szkolnej w biegach narciarskich , a także zajmowali czołowe lokaty w Pucharze Grupy Azoty czy Mistrzostwach Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Obecnie KS Chochołów jest drugą siłą w Polsce na zawodach LOTOS CUP KIDS, a w ogólnej klasyfikacji LOTOS CUP, obejmującej skoki narciarskie i kombinację norweską we wszystkich kategoriach wiekowych klub awansował z siódmego na piąte miejsce, znacząco zmniejszając dystans do podium. Trenerka i zawodniczka klubu Joanna Kil jest obecnie najlepszą zawodniczką kombinacji norweskiej w Polsce. Dodatkowo sportowcy z Chochołowa zdominowali rywalizację w Zakopiańskiej Lidze Szkolnej w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Daria Szkurat, objęta specjalnym projektem “Cross-country skiing project 2021-2024”, którego głównym sponsorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego oraz JMJ Zborowscy uczestniczyła w Mistrzostwach Świata Juniorów oraz Olimpijskim festiwalu młodzieży Europy, gdzie była najlepszą z reprezentantek Polski. Warto odnotować również progres dzieci i młodzieży w cyklu zawodów biegów narciarskich – Pucharze Grupy Azoty, gdzie KS Chochołów awansował z 17 lokaty zajmowanej w poprzednim sezonie na 10 pozycję w zestawieniu klubowym i jest drugą siłą w Małopolsce.