Funkcjonariusze z Mszany Dolnej zatrzymali oszusta

Policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który wyłudził od mieszkanki Mszany Górnej 30 tysięcy złotych. Na całe szczęście dzięki szybkiej reakcji 75-letniej seniorki i funkcjonariuszy oszust został zatrzymany. 

31 marca około godziny 13 do mieszkanki Mszany Górnej zadzwoniła zapłakana kobieta, która podała się za jej kuzynkę i prosiła o pomoc. 75-latka usłyszała od rzekomej kuzynki, że ta ma kłopoty finansowe i prosi o pomoc w postaci gotówki, po którą przyjedzie jej znajomy. Zatroskana seniorka wierząc że pomaga rodzinie w kłopotach, przekazała mężczyźnie, który zjawił się przed jej domem ponad 30 tysięcy złotych. Chwilę później  75-latka zorientowała się, że to oszustwo i powiadomiła Policję.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Policjanci tego samego dnia ustalili oraz zatrzymali na terenie powiatu suskiego 37-letniego mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie. Mężczyzna miał przy sobie pieniądze, które odebrał od 75-letniej kobiety. 1 kwietnia br. podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Wobec 37-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju i zatrzymania paszportu oraz poręczenia majątkowego w kwocie 2 tysięcy złotych. Za udział w przestępstwie oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, poszukiwana jest jego wspólniczka, która dzwoniła do seniorki.

Przypominamy o podstawowe zasady bezpieczeństwa, które uchronią nas  przed staniem się ofiarą oszustwa.
1. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół i proszą o pomoc finansową.
2. Zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście: wykonaj telefon na znany Ci numer członka rodziny  lub skontaktuj się bezpośrednio
3.Nigdy nie przekazuj pieniędzy nieznajomym
4.  Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję (nr 112 )!

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.