Śmierdzący problem w Nowym Targu nad Białym Dunajcem (ZDJĘCIA)

Niestety nawet w XXI wieku dochodzi do częstych sytuacji, w których ścieki wędrują do środowiska naturalnego i niszczą przyrodę. Takowa miała miejsce w czwartek 7 kwietnia, przy potoku Biały Dunajec w Nowym Targu. Jeden z lokalnych przedsiębiorców postanowił złamać prawo i wypuścić szambo wymieszane z substancją ropopochodną. 

Na miejsce, a dokładniej na skarpę przy Białym Dunajcu wezwano urzędników z wydziału ochrony środowiska nowotarskiego magistratu, a także policjantów i strażaków z JRG Nowy Targ, w tym zastęp Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno- Ekologicznego.

– Na miejscu stwierdzono, że z wkopanej w skarpę rury wydobywa się ciecz ropopochodna wymieszana z szambem. Jak się okazało ścieki te należą do zlokalizowanego nad skarpą obiektu wypoczynkowego. Na właściciela nałożona została kara w wysokości 500 zł. Pobrane zostały próbki do dalszej analizy, a strażacy zatkali rurę i zabezpieczyli miejsce wycieku – informuje Góral Info.

Miejmy nadzieję, że oprócz mandatu sprawa będzie miała dalszy ciąg. Każde zanieczyszczanie środowiska naturalnego powinno być mocno karane.

fot. UM i MZWiK Nowy Targ/TV WAKS