Zmarł “Pan Torpeda”, siedmioletni Natan Gajk

Życie często jest niesprawiedliwe, szczególnie wobec dzieci, które mają w sobie pragnienie życia. Walkę z chorobą – neuroblastomą IV stopnia przegrał Natan Gajk “Pan Torpeda”. Chłopiec we wrześniu skończyłby 8 lat…

W niedzielę 10 kwietnia w godzinach rannych media społecznościowe obiegła bardzo smutna informacja. – W nocy odszedł do krainy wiecznego snu Wielki Wojownik – Natan Gajk #PanTorpeda. Stoczywszy straszliwą, trzyletnią wojnę, zdjął swoją lśniącą niebieską zbroję i przyodział anielskie skrzydła. Jest już tam, gdzie nie ma bólu, nie ma strachu, jest tylko wolność i wieczny spokój – mogliśmy przeczytać na Facebooku.

Niestety 7-letni wojownik – “Pan Torpeda” z Sosnowca przegrał tą niezwykle długą, trudną i pełną przeciwności losu walkę z nowotworem. Przypomnijmy, że neuroblastoma IV stopnia jest to bardzo złośliwy nowotwór układu współczulnego u dzieci. Natan miał w brzuchu około siedmiocentymetrowego guza. Wykryto go na badaniu USG w wieku pięciu lat.

Na profilu Natan Gajk – Neuroblastoma IV, który mogliśmy obserwować na Facebooku opisywane były kolejne etapy choroby i leczenia małego bohatera. W międzyczasie pojawiły się przerzuty na węzły chłonne i kości. Na leczenie Natanka zebrano ponad 463 tysiące złotych, które zostały przeznaczone na immunoterapię Anty GD-2 w walce z nawrotem neuroblastomy.

Niestety Pan Torpeda (przydomek nadali lekarze, z powodu szybkiej poprawy zdrowia), pomimo dzielnej walki z chorobą przegrało walkę. Pewne jest jedno – zostanie w naszej pamięci na zawsze.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.