Zmarł Wiślacki Smok – Stanisław Sękiewicz

W poniedziałek 18 kwietnia nadeszła z Krakowa bardzo smutna informacja. W wieku 51 lat zmarł Stanisław Sękiewicz, który od 2005 roku wcielał się w rolę Wiślackiego Smoka. Niestety pomimo usilnych starań kibiców, którzy w ciągu kilku dni zebrali 114 tysięcy złotych nie udało się uratować żywej historii Białej Gwiazdy. 

– Stanisław Sękiewicz był osobą całkowicie oddaną Wiśle. Wierny kibic, który od blisko 34 lat nie opuścił żadnego meczu rozgrywanego pod Wawelem. Od 2005 roku jeszcze mocniej wyrażał swoją miłość do Białej Gwiazdy, wcielając się w rolę Wiślackiego Smoka i stał się nierozłącznym elementem spotkań przy R22 – czytamy na oficjalnej stronie Wisły Kraków.

Jest to wielka strata dla środowiska krakowskiego klubu. Stanisław Sękiewicz – Wiślacki Smok swoją postacią stworzył historię Białej Gwiazdy. Niestety, akurat ta gwiazda straciła swój blask 18 kwietnia 2022 roku. – W imieniu Właścicieli i Zarządu Wisły Kraków, pionu sportowego, administracyjnego oraz całej klubowej społeczności składamy Rodzinie i Przyjaciołom Pana Stanisława najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia.

fot. Bartek Ziółkowski – wisla.krakow.pl

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.