Pijany kierowca z Ukrainy uciekał przed Policją w Jabłonce

Niestety bardzo często można spotkać na drogach pijanego kierowcę. Nie inaczej było w niedzielę 24 kwietnia późnym wieczorem w Jabłonce. 26-letni obywatel Ukrainy, mając 1,3 promila alkoholu we krwi uciekał przed Policją, jednak zatrzymał się na ogrodzeniu posesji. 

W niedzielę około godziny 23, w Jabłonce podczas patrolu policjanci z miejscowego komisariatu zauważyli bardzo niebezpieczną sytuację na drodze. Kierujący volkswagenem wyjeżdżając z ulicy Długiej na ulicę Sobieskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi, którego kierowca, w celu uniknięcia zderzenia zjechał na przeciwległy pas jezdni.

– Funkcjonariusze, widząc zachowanie kierowcy volkswagena dali mu sygnał do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna jednak nie reagował na polecenia przyspieszył i wjechał na pobliski plac targowy. Policjanci natychmiast ruszyli za uciekinierem, który kontynuując ucieczkę w pewnym momencie na ulicy Leśnej, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie posesji i słup – informuje nowotarska Policja.

W samochodzie znajdowały się trzy osoby. Nikomu nic poważnego się nie stało. Za kierownicą volkswagena siedział 26-letni obywatel Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1.3 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, grozi zatrzymanemu kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.