Jordanowscy policjanci zatrzymali złodzieja paliwa

Zatrzymany przez jordanowskich funkcjonariuszy 37-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego przyznał się do kradzieży 130 litrów paliwa z samochodu ciężarowego, do której doszło w marcu b.r. na terenie miejscowości Osielec. Złodziejowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Do zdarzenia doszło początkiem marca br. w miejscowości Osielec, obok boiska sportowego. Użytkownik samochodu ciężarowego przygotowywał jak każdy kierowca pojazd do drogi. Kiedy uruchomił silnik zauważył, że wskazówka paliwa pokazuje bardzo małą ilość oleju napędowego. Sprawdzając wlew zauważył, że jest on wyłamany i ktoś wypompował ze zbiornika paliwo. Wartość poniesionej szkody pokrzywdzony wycenił na kwotę 1100 złotych.

– W toku dochodzenia, jordanowscy kryminalni zajmujący się sprawą  wytypowali jako sprawcę 37-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego.  37-latek  usłyszał 6 maja  zarzut kradzieży z włamaniem.  Sprawca przyznał się do kradzieży. By zrekompensować pokrzywdzonemu straty, postanowił zapłacić mu za poniesione szkody. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności ale z uwagi na postawę sprawcy kara zapewne będzie łagodniejsza – informuje jordanowski komisariat.

Apelujemy do właścicieli pojazdów, by nie pozostawiać ich w miejscach ustronnych lub nieoświetlonych. Zwracajmy też uwagę na osoby obce, które interesują się zaparkowanym pojazdem. Jeśli mamy podejrzenia co do próby dokonania przestępstwa, informujmy o tym Policję. Można takie podejrzenia zgłaszać anonimowo.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.