Pewne zwycięstwo Igi Świątek z Wiktorią Azarenką w Rzymie!!!

Iga Świątek pewnie pokonała Wiktorię Azarenkę 6:4; 6:1 w 1/8 finału turnieju WTA1000 w Rzymie. Na kortach Foro Italico tylko początek spotkania pomiędzy Polką i Białorusinką zasiał lekki niepokój u kibiców tenisa ziemnego w naszym kraju. W ćwierćfinale pierwsza rakieta świata zmierzy się z Kanadyjką Biancą Andreescu.

W 1/8 finału turnieju Internazionali d’Italia w Rzymie, zaliczanego do cyklu WTA Tour i mającego najwyższą rangę WTA1000 Igę Świątek czekał prawdziwy test. Jej przeciwniczką była 41-krotna finalistka i 21-krotna zwyciężczyni imprez cyklu WTA Białorusinka Wiktoria Azarenka. Do tej pory tenisistki zmierzyły się w dwóch pojedynkach, w których miały remisowy bilans. Pojedynek zapowiadał się niezwykle ciekawie, a nasza rakieta numer “1” miała szansę na 25 zwycięstwo z rzędu.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak łatwego zwycięstwa. Polka przegrywała bowiem 3:0, a Azarenka przełamała Świątek dwukrotnie. Później do głosu doszła jednak nasza tenisistka, która objęła prowadzenie 5:3 i po 80 minutach morderczej walki zwyciężyła w inauguracyjnym secie 6:4.

Druga partia pojedynku była już bez historii. Bardzo dobra skuteczność pierwszego serwisu, a także pewne uderzenia podcięły skrzydła byłej liderce światowego rankingu i ostatecznie po godzinie i 57 minutach Iga Świątek odniosła 25 z rzędu zwycięstwo w imprezie z cyklu WTA. W ćwierćfinale na naszą liderkę światowego rankingu czeka już Kanadyjka Bianca Andreescu, która plasuje się na 72 pozycji w rankingu.