Pijana Oświęcimianka opiekowała się dwójką swoich dzieci

Ludzka nieodpowiedzialność nie ma granic. Niestety dość często negatywnymi bohaterami takich sytuacji bywają matka i alkohol. 43-letnia mieszkanka Oświęcimia opiekowała się swoimi dziećmi, mając we krwi 1,4 promila alkoholu. Teraz grozi jej odebranie praw rodzicielskich i do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Do  zdarzenia doszło w poniedziałek (9.05.2022) po południu w jednym z oświęcimskich mieszkań. Policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie dotyczące kobiety będącej pod wpływem alkoholu,  która ma pod opieką dzieci.  Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. W mieszkaniu mundurowi zastali nietrzeźwą  43 – latkę pod której opieką znajdowało się dwoje 9 – letnich dzieci. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 1,4 promila alkoholu.  Kobieta została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji.

– Opiekę nad małoletnimi przejęła rodzina natomiast wobec 43 – latki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich nad którymi miała obowiązek opieki, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat – informuje KPP w Oświęcimiu.

Materiały sprawy zostały również przekazane do Sądu  Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dzieci. Odrębny wniosek zostanie przekazany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu w związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie którego dopuściła się matka dzieci może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.