Powiat limanowski: Hodował marihuanę w piwnicy (ZDJĘCIA)

41-letni mężczyzna z powiatu limanowskiego nie miał szczęścia. Został zatrzymany w związku z hodowlą marihuany, którą mężczyzna prowadził w piwnicy swojego domu. Na terenie posesji odkryto m.in. 420 gramów suszu konopi indyjskich. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręcznie majątkowe.

Na trop hodowcy marihuany wpadli kryminalni z Wydziału do zwalczania Przestępczości Narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 9 maja br. w  godzinach porannych  wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej pojechali pod wytypowany adres w powiecie limanowskim.

41-letni gospodarz zaprzeczył, aby miał coś wspólnego z narkotykami. Podczas przeszukania posesji okazało się, że kłamał. W przydomowej  piwnicy kryminalni natrafili na uprawę konopi indyjskich. Znajdowały się tam krzewy w różnej fazie wzrostu, a także infrastruktura służąca do uprawy tych nielegalnych roślin  tj. lampy ledowe, wentylatory, nagrzewnice.  Na przeszukiwanej posesji znaleziono także około  420 gramów suszu marihuany – były to prawdopodobnie wcześniej zebrane plony – informuje Małopolska Policja.

41-latek został zatrzymany, a narkotyki i sprzęt do uprawy zabezpieczony. W limanowskiej prokuraturze zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości marihuany, uprawy i posiadania przedmiotów służących do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór Policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.  41-latka czeka sprawa w sądzie i grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Skomentuj post