Śmierć pod Tarnowem. Ciężarówka zmiażdżyła osobówkę (ZDJĘCIA)

Tragiczny wypadek na drodze krajowej DK94 pod Tarnowem. W zderzeniu ciężarówki z osobówką, które miało miejsce we wtorek 10 maja około godziny 15 w Ładnej koło Tarnowa śmierć na miejscu poniosła 37-letni mieszkanka powiatu tarnowskiego. 

– We wtorek 10 maja po godzinie 15 na numer 112 wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Ładna koło Tarnowa. Z przekazanych informacji wynikało, że na 82 kilometrze drogi „samochód ciężarowy wbił się w samochód osobowy”. Droga została całkowicie zablokowana. Na miejscu niemal natychmiast pojawiły się służby ratunkowe, które w pierwszej kolejności udzielały pomocy poszkodowanym w tym wypadku. Najciężej ranna była 37-letnia kobieta, która została poddana niemal godzinnej resuscytacji. Ta jednak nie przyniosła żądanego skutku i kobieta zmarła. Pozostałe osoby nie odniosły obrażeń – informuje tarnowska Policja.

Przybyłe na miejsce wypadku patrole policyjne zorganizowały objazdy dla wszystkich kierowców drogami powiatowymi przez Skrzyszów i Łęki oraz Wolę Rzędzińską.

Zawiadomiony został prokurator rejonowy w Tarnowie, który wraz z technikiem kryminalistycznym oraz biegłym z zakresu wypadków komunikacyjnych prowadził czynności dochodzeniowo-śledcze.

Wstępnie ustalono, że 52-letni kierowca samochodu ciężarowego jadąc w kierunku Dębicy najechał na samochód osobowy bmw, którego kierowca zamierzał wykonać manewr skrętu w lewo do posesji. W wyniku tego kierowca samochodu ciężarowego stracił kontrolę nad prowadzonym pojazdem, który ominął bmw i zjechał na lewy pas ruchu, uderzając w lewe przednie drzwi jadącego z przeciwka  citroena. Citroen został wypchnięty na chodnik i zatrzymał się na ogrodzeniu posesji, natomiast ciężarówka wbiła się w przydrożny rów melioracyjny. Kierowca bmw pozostał na swoim pasie ruchu. Uczestnicy tego wypadku byli trzeźwi.

Wszczęte w tej sprawie postępowanie pozwoli ustalić przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego.

źródło: Małopolska Policja

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.