Iga Świątek w półfinale po morderczym pierwszym secie!!!

Nasza najlepsza tenisistka i zarazem pierwsza rakieta świata nie zwalnia tempa. Iga Świątek w piątkowe popołudnie pokonała 7:6 (2); 6:0 Kanadyjkę Biancę Andreescu i zameldowała się w półfinale turnieju WTA1000 w Rzymie. To już 26 kolejne zwycięstwo polskiej dominatorki w cyklu WTA Tour.

Pierwszy set pojedynku z Kanadyjką wracającą po długiej przerwie spowodowanej kontuzją przypominał czwartkowy pojedynek z Wiktorią Azarenką. Bianca Andreescu prezentowała się na korcie znakomicie, ponieważ pomimo prowadzenia Igi Świątek 2:0 odrobiła stratę i wyszła na prowadzenie 3:2. Polka jednak szybko się odpłaciła i prowadziła już nawet 5:3, jednak nie wykorzystała swojego serwisu i doszło do tie-breaka. W nim nie dała już szans swojej rywalce i zwyciężyła 7:2, po raz kolejny pokazując świetną odporność psychiczną.

Drugi set przebiegł bez historii. Polska rakieta numer jeden na świecie przejechała się po rywalce, odbierając jej raz za razem chęci do dalszej walki. Ostatecznie zwyciężyła 6:0, zaliczając 13 w tym sezonie bajgiel (zwycięstwo w secie do zera). Mecz ostatecznie trwał godzinę i 45 minut.

– Wciąż szukam konfortu na korcie, ale jestem zadowolona z dzisiejszego wyniku i coraz dłuższych momentów solidnej gry. Półfinał jutro – napisała na swoim fanpage Iga Świątek.

Rywalką polskiej tenisistki o kolejny finał imprezy z cyklu WTA Tour w tym sezonie będzie tenisistka z Białorusi Aryna Sabalenka, która jest obecnie ósmą rakietą świata. W tym roku tenisistki zmierzyły się dwukrotnie i dwa razy lepsza była Iga Świątek. Pora na trzecie z rzędu zwycięstwo już w sobotę.