Tragiczna śmierć 33-letniego motocyklisty w Suchem

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek 10 maja w miejscowości Suche, znajdującej się w powiecie tatrzańskim. 33-letni motocyklista zjechał nagle na pobocze i uderzył w przydrożny słup. Niestety nie udało się uratować życia mężczyzny. 

We wtorek wieczorem tuż po godzinie 20-tej wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Suche w gminie Poronin. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący motocyklem wymijając kolumnę pojazdów nagle zjechał na pobocze uderzając w przydrożny słup.

– Na miejscu niemal natychmiast pojawiły się służby ratunkowe, które przystąpiły do udzielania pomocy poszkodowanemu. Poważnie ranny 33-letni mężczyzna był reanimowany przez ratowników blisko godzinę, po czym został przewieziony do zakopiańskiego szpitala. Niestety po pewnym czasie dotarła smutna informacja, że mężczyzna zmarł – informuje KPP w Zakopanem.

Zawiadomiony został prokurator rejonowy w Zakopanem, który nadzorował podejmowane przez policjantów czynności. Uczestniczył w nich również technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych. Czynności śledczych na miejscu wypadku trwały kilka godzin.

Zebrany materiał dowodowy pozwoli biegłemu, policjantom oraz prokuratorowi ustalić właściwy przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego. Sezon motocyklowy jeszcze na dobre się nie zaczął, a już odnotowaliśmy tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty. Apelujemy o rozsądek, stosowanie zasady ograniczonego zaufania i ograniczenie prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.