Wieliccy kryminalni złapali złodzieja paliwa z Gruzji

32-letni obywatel Gruzji został zatrzymany przez wielickich kryminalnych w związku z kradzieżami paliwa na terenie Niepołomic. Mężczyzna najpierw tankował paliwo do zbiornika w bagażniku, a następnie odjeżdżał. Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

W okresie od 14 do 20 marca 2022, na terenie trzech stacji benzynowych w gminie Niepołomice, doszło do kradzieży paliwa w postaci oleju napędowego oraz benzyny. Sprawca dokonywał przestępstwa w ten sposób, że VW Polo podjeżdżał pod dystrybutor samoobsługowy i tankował paliwo do zbiornika, który umieszczony był w bagażniku jego pojazdu. Po zatankowaniu  paliwa (o wartości od  570 do 800 zł) odjeżdżał, nie uiszczając opłaty.

Wieliccy kryminalni na podstawie monitoringu ustalili numer rejestracyjny pojazdu, następnie kto jest jego użytkownikiem i  wytypowali podejrzanego, który okazał się 32-latek z Gruzji mieszkający w Krakowie.  Wieliccy funkcjonariusze 21 kwietnia zatrzymali go na terenie Krakowa.

32-latek usłyszał  3 zarzuty dotyczące kradzieży różnego rodzaju paliw na szkodę stacji benzynowych. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj post