Zderzenie osobówki ze skuterem na Sądecczyźnie (ZDJĘCIA)

22-letni mężczyzna prowadzący skuter został poszkodowany w zderzeniu z samochodem osobowym, do którego doszło w godzinach popołudniowych 14 maja w miejscowości Wola Piskulina na Sądecczyźnie. Droga na czas akcji ratunkowej była całkowicie zablokowana. 

14 maja o godzinie 16.42 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Zagorzyn orz OSP Wola Kosnowa zadysponowane zostały do działań w Woli Piskuliny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. Droga była całkowicie zablokowana. Pojazdy znajdowały się na jezdni.

– Motocyklem podróżował mężczyzna w wieku 22 lat, który znajdował się poszkodowany na drodze. Samochodem osobowym marki Opel podróżował sam kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej w zdarzeniu – informuje PSP w Nowym Sączu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia karetki Pogotowia ratunkowego, jej załoga przejęła osobę poszkodowaną. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala. Dalsze działania straży pożarnej polegały na  odpięciu klem akumulatorów w samochodzie, usunięciu elementów karoserii z jezdni oraz sprawdzeniu wycieków. Działania strażaków trwały półtorej godziny.