Iga Świątek wygrywa turniej WTA1000 w Rzymie!!!

Znakomita passa Igi Świątek nadal trwa. Polka wygrała po raz 28 z rzędu, pokonując w finale turnieju WTA1000 w Rzymie Tunezyjkę Ons Jabeur 6:2; 6:2. To piąta z kolei wygrana naszej tenisistki w imprezie cyklu WTA Tour. Nasza tenisistka umocniła się na prowadzeniu w światowym rankingu.

Pomimo tego, iż Polka wszystkie mecze w Rzymie wygrała 2:0, to spotkania nie były spacerkami. Szczególnie pojedynki z Wiktorią Azarenką oraz Bianką Andreescu w pierwszym secie były walką na wyniszczenie. Iga Świątek pokazała jednak niezwykłą odporność psychiczną i sportową klasę, która w 2022 roku pozwoliła na cztery tytuły z rzędu w turniejach rangi WTA Tour. Na kortach Foro Italico nasza rakieta numer jeden mogła powiększyć swój dorobek.

Przeciwniczką Raszynianki była Ons Jabeur, z którą Iga Świątek miała ujemny dorobek jednego zwycięstwa i dwóch porażek. Dodatkowo wszystkie mecze były niezwykle zacięte. Tym razem było jednak zupełnie inaczej. W pierwszym secie już przy pierwszym serwisie rywalki Polka odnotowała przełamanie. Przy prowadzeniu 5:2 zrobiła to po raz drugi i wygrała odsłonę po 37 minutach. Druga partia trwała kilka minut dłużej, a Tunezyjce raz udało się odebrać serwis Świątek. Nasza tenisistka pokazała jednak wielką klasę i nie pozwoliła przeciwniczce na rozwinięcie skrzydeł.

– Dobrze widzieć, że zdjęcia wyszły dobrze mimo wielu łez wylanych po ostatniej piłce w tym turnieju. Nie był to łatwy tydzień, z oczekiwaniami, presją i wieloma wyzwaniami, które nie są widoczne na ekranie telewizora. Dumna i szczęśliwa ruszam do Paryża. Ale zanim podróż, czeka mnie chwila oddechu – napisała po sukcesie na kortach w Rzymie Iga Świątek.

Ostatecznie po godzinie i 23 minutach zwyciężyła 6:2; 6:2 i zanotowała piąty z rzędu tytuł w imprezie rangi WTA Tour. Dodatkowo Iga Świątek zwiększyła przewagę nad swoimi rywalkami w rankingu WTA.