Dwulatka potrącona na parkingu w Jawiszowicach

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę 14 maja na jednym z osiedlowych parkingów w Jawiszowicach. Dwuletnia dziewczynka podczas spaceru wyrwała się ojcu i została potrącona przez samochód osobowy. Dziecko z urazami głowy trafiło do szpitala.

Jak wstępnie ustalili policjanci 30 – letnia mieszkanka Jawiszowic kierując samochodem marki Audi wyjeżdżając z parkingu potrąciła 2 letnią dziewczynkę. Małoletnia wybiegła zza innego samochodu wprost pod koła audi. W wyniku potrącenia dwulatka doznała urazu głowy.

Została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na leczenie. Funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia dziewczynka znajdowała się pod opieką 30 – letniego ojca, mieszkańca Jawiszowic. Mężczyzna był trzeźwy. Oświadczył, że trzymając córkę za rękę szedł z nią na plac zabaw. W pewnej chwili dziecko wyrwało mu się i pobiegło w stronę zaparkowanych samochodów.

– Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o zapewnienie odpowiedniej opieki małym dzieciom. Przypominamy zgodnie z Kodeksem Wykroczeń rodzic lub opiekun, który mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany. W przypadku stworzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego przez rodzica lub opiekuna,  Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – ostrzegają funkcjonariusze Policji.

Skomentuj post