Kluszkowce gospodarzem Małopolska Joy Ride Festiwal 2022

Kluszkowce – miejscowość znajdująca się w powiecie nowotarskim będzie gospodarzem Małopolska Joy Ride Festiwal 2022. Impreza rowerowa, która rozpocznie się w piątek 20 maja łączy najróżniejsze alternatywne formy kolarstwa, takiego jak enduro, downhill, dual slalom czy pump track.

Od 2012 roku wydarzenie jest zlokalizowane w Kluszkowcach, gdzie na stokach wulkanicznej góry Wdżar zawodnicy rywalizują w kilku dyscyplinach rowerowych. W trakcie trwającego trzy dni rowerowego święta organizowane są olbrzymie targi sprzętu, a ponad tysiąc zawodników z Polski i sąsiednich krajów rywalizuje w 10 różnych konkurencjach.

W sezonie 2022 impreza potrwa do 22 maja 2022 roku. Marka Joy Ride powstała w 1999 roku z inicjatywy pierwszego w Polsce mistrza zjazdu rowerowego – Szymona Syrzistie.

– Małopolska słynie z malowniczych tras rowerowych, co roku oddając nowe odcinki do użytkowania dla miłośników jednośladów. Trasa w okolicach zalewu Czorsztyńskiego jest ulubionym miejscem turystów na wycieczki rowerowe. To wystarczające powody, by nasze województwo było Partnerem Tytularnym Festiwalu Małopolska Joy Ride – podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia oraz na Facebooku.

Skomentuj post