Pięciu pijanych kierowców w 3 godziny na tarnowskich drogach

W poniedziałek 16 marca na tarnowskich drogach miała miejsce akcja “Trzeźwy poranek”. Tarnowscy funkcjonariusze zatrzymali pięciu kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Rekordzistka miała w wydychanym powietrzu promil alkoholu. 

Podczas jednodniowych działań, w przeciągu trzech godzin, tarnowscy policjanci wykonali ponad tysiąc badań na zawartość alkoholu. Kontrole takie miały miejsce w różnych miejscach na drogach w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim.

– Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Czterech wsiadło za kierownicę swoich samochodów mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Rekordzistą okazała się mieszkanka powiatu tarnowskiego, której podczas badania alkomatem, urządzenie pokazało wynik 0,47 mg/l, czyli niemalże promil alkoholu. Jeden kierowca popełnił wykroczenie mając w organizmie poniżej pół promila alkoholu – informuje tarnowska Policja.

Przypominamy, że zawartość alkoholu we krwi o stężeniu od 0,2 promila do 0,5 promila, określa się jako stan po użyciu alkoholu i jest to wykroczenie w ruchu drogowym, natomiast gdy stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila wówczas kierujący popełnia przestępstwo, za które może stracić prawo jazdy nawet na 15 lat.

Skomentuj post