Tragedia w Lubniu. Mężczyzna spłonął w pożarze (ZDJĘCIA)

Aż 14 zastępów straży pożarnej walczyło w nocy 16 maja z pożarem domu mieszkalnego w Lubniu, miejscowości znajdującej się w powiecie myślenickim. Niestety w trakcie przeszukania budynku odkryto zwęglone zwłoki mężczyzny. Okoliczności tragedii, jak i śmierci będą ustalane przez zespół biegłych sądowych. 

O godzinie 01.42 w dniu 16 maja poinformowano Dyżurnego operacyjnego SKKP PSP w Myślenicach o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Lubień. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzili objęty ogniem cały budynek mieszkalny oraz budynek gospodarczy o konstrukcji drewnianej.

W akcji trwającej 6 godziny udział brało 14 zastępów strażaków państwowej i ochotniczej straży pożarnej z: JRG Myślenice, OSP Lubień, OSP Krzczonów, OSP Pcim, OSP Tenczyn, OSP Stróża.

Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy pożar był już bardzo mocno rozwinięty. W trakcie działań strażacy otrzymali informacje, że wewnątrz budynku mogła znajdować się osoba. Płomienie nie pozwalały ratownikom wejść do środka. Dopiero, gdy pożar został zlokalizowany  do środka weszły roty gaśnicze i w trakcie przeszukiwania budynku  ujawniły zwęglone zwłoki mężczyzny.

Okoliczności pożaru jak i śmierci mężczyzny będą ustalane przez zespół biegłych sądowych.

Skomentuj post