Policjanci z Wojnicza uratowali życie niedoszłego samobójcy

Być może było to najważniejsze wydarzenie w życiu 35-letniego mężczyzny z powiatu tarnowskiego. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wojniczu, dzięki szybkiej interwencji uratowali życie potencjalnego samobójcy, który chciał skoczyć z mostu nad rzeką Dunajec. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 16 maja. W godzinach wieczornych do patrolu KP Wojnicz podjechał zaniepokojony mężczyzna i poinformował policjantów, iż na moście na Dunajcu za barierkami stoi mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast udali się w kierunku opisywanym przez świadka oraz powiadomili dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Ten uruchomił służby ratunkowego, które jechała z pomocą załodze z Wojnicza.

– Na miejscu okazało się, że to młody mężczyzna z powiatu tarnowskiego. Stanowcza reakcja policjantów oraz prowadzone negocjacje wojnickich mundurowych pozwoliły na przeciągnięcie desperata przez barierki na drugą stronę mostu i uniknięcie tragedii. Na miejscu pojawiły się wezwane służby ratunkowe. Policjanci przekazali mężczyznę medykom pogotowia ratunkowego, którzy bezpiecznie odtransportowała go do szpitala, gdzie został oddany w ręce lekarzy – informuje KPP w Tarnowie.

Skomentuj post