Tragiczna śmierć 28-latka na terenie zbiornika w Brzegach

Do wielkiej trageii doszło w poniedziałek 16 maja na terenie zbiornika w Brzegach, miejscowości znajdującej się w powiecie wielickim. Dwóch mężczyzn postanowiło popływać w dawnym wyrobisku żwirowym. Niestety jeden z nich, 28-latek zaczął się topić i pomimo szybkiej akcji ratowniczej zmarł.

Do zdarzenia doszło 16 maja około godziny 18. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego ze zbiorników wodnych w miejscowości Brzegi topi się mężczyzna. Wezwani także na miejsce strażacy (m.in.  JRG Wieliczka,  JRG 4 Kraków) natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej. Płetwonurkowie wyciągnęli z wody 28-letniego mieszkańca powiatu wielickiego. Niestety zarówno szybka pomoc medyczna obecnych na miejscu ratowników jak również lekarzy jednego z krakowskich szpitali,  nie wystarczyła aby uratować życie młodego mężczyzny.

– Policjanci ustalili, iż około godziny 18, 30-latek wraz z 28-latkiem postanowili się ochłodzić wskakując do jednego ze zbiorników wodnych. Po przepłynięciu kilkudziesięciu metrów, 30-letni mężczyzna zaczął krzyczeć,  po czym zniknął pod wodą. Obecni na miejscu znajomi natychmiast powiadomili służby ratunkowe – informuje KPP w Wieliczce.

ZOBACZ TAKŻE

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce pod nadzorem wielickiej Prokuratury wyjaśniają okoliczności oraz przyczynę utonięcia mężczyzny. Należy zaznaczyć, że w tym miejscu obowiązuje zakaz kąpieli.  Lokalne stawy to dawne wyrobiska żwiru, obecnie zalane wodą i bardzo głębokie.

Skomentuj post