Zderzenie samochodów w Gródku w gminie Grybów (ZDJĘCIA)

W poniedziałek 16 maja po godzinie 14 w miejscowości Gródek w gminie Grybów doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierowca pojazdu marki Ford trafił pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Na drodze krajowej DK28 wystąpiły lekkie utrudnienia.

16 maja o godzinie 14.27 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Grybów Biała oraz OSP Gródek zadysponowane zostały do działań w Gródku, miejscowości znajdującej się w gminie Grybów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze krajowej nr 28 doszło do zderzenia dwóch pojazdów tj. Mercedes GLC200 oraz Ford Fiesta. Samochodami podróżowało łącznie trzy osoby. Na miejscu zdarzenia była karetka Pogotowia Ratunkowego, której ratownicy opiekowali się kierowcą Forda.

– Pozostali uczestnicy zdarzenia nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Z Forda nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Jezdnia częściowo była zablokowana przez Mercedesa. Ford znajdował się na dachu w przydrożnym rowie. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W celu ograniczenia wycieków oraz rozłączenia akumulatora postawiono samochód marki Ford na koła przy pomocy wyciągarki samochodowej. Kierowano ruchem w miejscu zdarzenia. Następnie dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz rozłączono akumulator w uszkodzonym Fordzie – informuje PSP Nowy Sącz.

Na tym działania strażaków zostały zakończone. Na miejscu zdarzenia pozostała Policja oraz wszyscy jego uczestnicy w celu wyjaśnienia jego przyczyn i okoliczności.

fot. PSP Nowy Sącz

Skomentuj post