Zdjęcia z asfaltowania tunelu Naprawa – Skomielna Biała (GALERIA)

Rozpoczął się kolejny prac w tunelu na odcinku nowej zakopianki biegnącego z Naprawy do Skomielnej Białej. Wykonawca obiektu pod Luboniem Małym montuje także urządzenia sterujące systemami w tunelu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z postępu prac.

W czwartek 12 maja Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o rozpoczęciu układania nawierzchni asfaltowej w prawej nitce tunelu biegnącego z Naprawy do Skomielnej Białej pod Luboniem Małym. Są to początki prac, a kierowcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Obiekt jeszcze przez dłuższy czas nie będzie oddany do użytku.

– W budynkach technicznych i wewnątrz tunelu w ciągu drogi ekspresowej S7 Naprawa – Skomielna Biała (woj. małopolskie) montowane są instalacje. Przed obiektem trwa budowa drogi dojazdowej. Zaawansowanie prac wynosi 86 procent – informuje GDDKiA.

Długość najdłuższego tunelu w Małopolsce to ponad 2,1 kilometry. Koszt inwestycji, który widnieje w umowie to 968 mln 835 650,11 zł. Oczywiście, patrząc na obecną sytuację związaną m.in. ze wzrostem cen całkowita suma przy ukończeniu inwestycji może być wyższa. Obiekt będzie bardzo nowoczesny, a systemy przeciwpożarowe, alarmowe, wentylacyjne, czy monitoring, także z termowizją to nowinki technologiczne. Według wykonawcy całkowita długość okablowania to ponad 200 kilometrów.

 

Skomentuj post