12-letni Mikołaj został policjantem (ZDJĘCIA)

Przepiękny gest funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Podopieczny fundacji “Mam marzenie” – 12-letni Mikołaj na cały dzień wcielił się w Policjanta, dzięki czemu spełnił swoje największe marzenie. Takie sytuacje są budujące i pokazują, że można pomagać także w taki sposób. 

Jak na prawdziwego policjanta przystało, został odprawiony do służby w przez samego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. Michała Ledziona. Ponieważ marzeniem chłopca  było zostać policjantem ruchu drogowego dostał także tarczę do zatrzymywania pojazdów.

– Następnie Mikołaj razem z mamą, bratem i przedstawicielem Fundacji „Mam marzenie” został przywitany przez maskotkę małopolskiej Policji „Inspektora Wawelka”, która towarzyszyła Mikołajowi podczas wizyty w Komendzie. Mikołaj spotkał się  tu  z policjantami ruchu drogowego, pododdziału kontrterrorystycznego, sztabu i laboratorium kryminalistycznego. Odwiedził miejsca, które na co dzień są niedostępne, m. in. stanowisko dowodzenia, pracownię daktyloskopii, gabinet komendanta. Mógł także wsiąść do radiowozu oraz zobaczyć wyposażenie specjalistycznych pojazdów, w tym także mobilnego robota pirotechnicznego – informuje KWP w Krakowie.

ZOBACZ TAKŻE

Na koniec wizyty nadinsp. Michał Ledzion wraz z policjantami wręczył Mikołajowi policyjne upominki i symboliczną odznakę policyjną, życząc Mikołajowi zdrowia i spełnienia kolejnego marzenia, by w przyszłości mógł wrócić do Komendy już jako policjant.

Skomentuj post