20 osób rannych w zderzeniu dwóch tramwajów (ZDJĘCIA)

Na Zabłociu, a dokładniej na ulicy Klimeckiego w Krakowie doszło do groźnego zderzenia dwóch tramwajów. Według najnowszych informacji poszkodowanych zostało dwadzieścia osób, a najciężej ranny został motorniczy, którego wyciągano z kabiny za pomocą sprzętu hydraulicznego. 

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych, w środę 18 maja na ulicy Klimeckiego w Krakowie-Zabłociu. Jeden z tramwajów najechał na tył drugiego. Najciężej poszkodowany został motorniczy, który musiał być wyciągany z kabiny przez strażaków za pomocą sprzętu hydraulicznego. Ogólnie poszkodowanych zostało dwadzieścia osób.

– Po zderzeniu tramwajów na ul. Klimeckiego wszystkim poszkodowanym została już udzielona pomoc. Cały czas trasa jest zablokowana. Tramwaje są kierowane na trasy objazdowe. Za tramwaje kursują autobusy zastępcze z ronda Grzegórzeckiego do Małego Płaszowa – informuje MPK Kraków.

Na miejsce zdarzenia przybyli prokurator rejonowy oraz biegły sądowy, zajmujący się badaniem wypadków komunikacyjnych. W akcji ratowniczej wzięły również udział cztery zastępy straży pożarnej oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego, które opatrzyły rannych oraz przetransportowały do szpitala.

ZOBACZ WIĘCEJ

fot. Platforma Komunikacyjna Krakowa – PKK

Skomentuj post