Dwie ofiary wypadków w Tatrach. Ranne 11-letnie dziecko…

Tragiczna środa w Tatrach. W wypadkach zginęło dwóch turystów, natomiast czterech zostało rannych. Wśród nich jest 11-letnie dziecko. Według najnowszych informacji  jedna z ofiar spadła z Rysów, natomiast drugi turysta ze Skrajnego Granatu. 

Na tatrzańskich szlakach wciąż panują bardzo ciężkie warunki. Dotyczy to szczególnie mniej doświadczonych i zabezpieczonych sprzętowo pasjonatów górskich wędrówek. Jak donosi RMF FM w środę 18 maja doszło w Tatrach do dwóch śmiertelnych wypadków. Jeden z turystów spadł z Rysów, natomiast drugi zginął tragicznie podczas wspinaczki na Skrajny Granat.

Blisko tragedii było również na Szpiglasowej Przełęczy, gdzie z trudnymi warunkami przegrała czteroosobowa rodzina. 11-letnie dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Według najnowszym informacji jest nieprzytomne.

W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Pokrywa śnieżna jest na ogół dobrze związana i stabilna. Wyzwolenie lawiny jest na ogół możliwe jedynie przy dużym obciążeniu dodatkowym w nielicznych miejscach na bardzo stromych lub ekstremalnych stokach. Możliwe jest samoistne schodzenie małych i średnich lawin. Na ogół dogodne warunki. Należy zachować szczególną ostrożność na stokach bardzo stromych lub ekstremalnych – czytamy w komunikacie TOPR.

ZOBACZ WIĘCEJ

fot. Natalia Jędrzejczak

Skomentuj post