Kradł koła i przewiercał baki na terenie Wieliczki

29-latek został zatrzymany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Na jednym z osiedli w Wieliczce mężczyzna usiłował ukraść koła z samochodu marki Audi. Jak się okazało złodziej odpowiadał za co najmniej sześć kradzieży paliwa na kwotę 9 tysięcy złotych, podczas których przewiercał baki paliwa. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. 

5 kwietnia br. dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, zostali wezwani na interwencję na jedno z osiedli w Wieliczce, gdzie nieznany mężczyzna miał odkręcać koła z zaparkowanego tam audi i przerzucać do innego pojazdu. Gdy  policjanci przybyli na miejsce, w pojeździe podejrzanie zachowującego się mężczyzny znajdowały się już odkręcone 3 koła a złodziej właśnie odkręcał ostatnie. Mężczyzna tłumaczył się, że pojazd należy do jego krewnego i że został poproszony o ,, przysługę ‘’ odkręcenia kół.

– Mundurowi nie dali mu wiary znając jego kryminalną przeszłość (był bowiem karany za  kradzieże) i zatrzymali 29-latka.    W trakcie czynności śledczy ustalili także, ze zatrzymany w ostatnim czasie  na terenie powiatu wielickiego przewiercił zbiorniki paliwa 6 samochodów (dostawczych jak i osobowych) kradnąc z nich olej napędowy  (400 litrów) – powodując straty o łącznej wartości 9000 zł (wynikające także ze zniszczonego mienia  – uszkodzeń baków).  Tak więc podejrzany usłyszał 7 zarzutów. Mężczyzna przyznał się do winy – informuje KPP w Wieliczce.

Aktualnie sprawa ma już swój finał i po zebraniu kompletnego materiału dowodowego, przesłuchaniu pokrzywdzonych skierowana zostanie do sądu z aktem oskarżenia.  29-latek za kradzieże z włamaniem będzie odpowiadał w warunkach recydywy (był już wcześniej karany za podobne przestępstwa) i grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE

Skomentuj post